Archive for category: Catolico

Cathopic/Sonia Trujillo G.

Hollywood planuje film o porwaniu papieża i Gwardii Szwajcarskiej

Hollywood planuje „dreszczowiec”, którego tematem ma być próba uprowadzenia papieża. Będzie też motyw związany z papieską Gwardią Szwajcarską. Według informacji portalu Deadline.com branży filmowej USA, reżyserem filmu ma być Randall Wallace scenarzysta, reżyser i producent.
Fot: Diecezja Radom

Zmarł ks. Adam Myszkowski, który został pobity

W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Łodzi zmarł w środę ks. prałat Adam Myszkowski, proboszcz parafii w Wielkiej Woli – Paradyżu i dziekan dekanatu żarnowskiego w diecezji radomskiej. Kapłan na początku marca został ciężko pobity. W następstwie odniesionych ran przeszedł operację.
Youtube.com/Vatican News

Franciszek: Duch Święty jest nauczycielem modlitwy

O roli Ducha Świętego jako nauczyciela modlitwy mówił papież Franciszek podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Była ona transmitowana przez media watykańskie z biblioteki Pałacu Apostolskiego.
Pixabay.com/josephredfield

Skandale, przepych i bogactwo – to zniechęca młodych do Kościoła

Aż 62 procent młodych ludzi uważa, że Kościół w Polsce chce zamieść afery pedofilskie pod dywan – tak wynika z badania, które przeprowadziło Centrum Profilaktyki Społecznej. O wynikach pisze „Rzeczpospolita”.
Twitter.com/@haaretzcom

Teksty biblijne sprzed 2 tys. lat odkryte w Izraelu. Nowa wersja księgi Zachariasza

Na Pustyni Judzkiej w „Jaskini Grozy” odkryto kawałki zwojów Starego Testamentu sprzed 2 tysięcy lat. Jak podkreślają izraelskie media, to pierwsze takie odkrycie od 1947 roku.
theglobalpanorama/ CC BY-SA 2.0

Marine Le Pen atakuje na Twitterze papieża Franciszka

Przewodnicząca francuskiej partii nacjonalistycznej Zjednoczenie Narodowe Marine Le Pen zaatakowała w mediach społecznościowych papieża Franciszka. Poradziła mu, by zajmował się tym, co dzieje się w kościołach, a nie przy urnach wyborczych.
Pixabay.com/Pexels

Siostry dominikanki przypominają cud św. Józefa sprzed 150 lat

Ogłoszony przez Franciszka 8 grudnia 2020 Rok św. Józefa stał się dla amerykańskiego tygodnika „National Catholic Reporter” okazją do przypomnienia zdarzenia sprzed ponad 150 lat, określanego do dziś mianem „cudu św. Józefa”. W numerze z 15 marca pismo zamieściło wspomnienia na ten temat sióstr dominikanek z miejscowości Sinsinawa w stanie Wisconsin.
Facebook.com/Istituto Nazionale Azzurro

Najnowsze zdjęcia Benedykta XVI. Spotkał się z włoskim działaczem

Benedykt XVI przyjął na prywatnej audiencji Lorenzo Festiciniego, prezesa i założyciela „National Azzurro Institute”. Stowarzyszenie opublikowało zdjęcia z tego spotkania.
Pixabay.com/diibdiib1

Chrześcijanie masowo uciekają z Libanu

Chrześcijanie masowo uciekają z Libanu – ostrzega ks. Jad Chlouk, proboszcz maronickiej katedry w Bejrucie. Podkreśla on, że każdy z libańskich chrześcijan co tydzień traci co najmniej jednego czy dwóch przyjaciół.
Pixabay.com/SharonMcCutcheon

Dlaczego Kościół nie może błogosławić par homoseksualnych?

Dlaczego Kościół nie może błogosławić par homoseksualnych? – wyjaśnia w rozmowie z włoskim dziennikiem „Corriere della Sera” kard. Marcello Semeraro. Prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych odniósł się w niej do wczorajszego oświadczenia Kongregacji Nauki Wiary w tej sprawie.