Archive for category: Catolico

U.S. Embassy Jerusalem/ CC BY 2.0

Arcybiskup Waszyngtonu nadal będzie udzielał komunii Joe Bidenowi

Arcybiskup Waszyngtonu kardynał-nominat Wilton Daniel Gregory jednoznacznie oświadczył, że nie zamierza odchodzić od dotychczasowej praktyki udzielania komunii Joe Bidenowi, gdy ten przez 8 lat był wiceprezydentem Stanów Zjednoczonych za czasów prezydentury Baracka Obamy. Wielu biskupów amerykańskich miało i ma wątpliwości w tej sprawie w związku z przychylnym stosunkiem prezydenta-elekta do aborcji.

"Miłość większa niż strach". Powstaje wyjątkowy film

Centrum Życia i Rodziny pracuje nad filmem dokumentalnym poświęconym rodzinom wychowującym dzieci z niepełnosprawnościami. Film ukazuje odwagę, bohaterstwo, ale również trud, którego podjęli się rodzice – odmawiając dokonania aborcji i decydując się przyjąć dziecko na świat. Twórcy filmu prezentują trailer oraz proszą o wsparcie produkcji tego wyjątkowego dokumentu.

Brytyjska uczelnia przeprosiła polską studentkę pro-life

25-letnia Julia Rynkiewicz, pochodząca z Polski studentka położnictwa na Uniwersytecie Nottingham została ukarana przez uczelnię za poglądy pro-life. W styczniu decyzja została cofnięta, a teraz władze uczelni przeprosiły studentkę i wypłaciły jej odszkodowanie.

Po zamachu kościoły w Austrii pod większą ochroną policji

Po zapoznaniu się z wynikami dochodzenia w sprawie zamachu terrorystycznego z 2 listopada w Wiedniu austriacki minister spraw wewnętrznych Karl Nehammer zapowiedział większy nadzór nad kościołami i miejscami spotkań religijnych.

COVID-19 nie może odzierać z godności umierania

Podczas gdy z powodu nasilenia pandemii kolejne regiony Włoch stają się czerwonymi strefami, wiele organizacji szuka sposobu na to, by nie odzierać chorych na koronawirusa z godności umierania. Powstają pilotażowe projekty umożliwiające rodzinom pacjentów wejście na covidowe oddziały i towarzyszenie bliskim w ich ostatniej drodze.

Meghan Markle: wiedziałam, ściskając moje pierworodne dziecko, że tracę drugie

Meghan Markle opowiedziała w poruszającym felietonie "New York Times" o poronieniu i bólu związanym z utratą dziecka. "Leżałam w szpitalnym łóżku, trzymając męża za rękę. Poczułam wilgotność jego dłoni i pocałowałem jego kostki, mokre od naszych łez" - pisze księżna.
Pixabay.com/keesluising

Co z pogrzebem zmarłego na COVID-19? Ministerstwo odpowiada

Według obecnych regulacji prawnych nie ma zakazu wprowadzania ciała do kościoła. W ostatnim czasie pojawiły się wątpliwości związane z pochówkiem osób zakażonych COVID-19. Dotyczyły głównie dwóch przypadków: czy istnieje obowiązek kremacji ciała oraz czy trumnę z ciałem zmarłego zakażonego koronawirusem można umieścić w kościele podczas Mszy świętej.
surojitbasak2007/CC BY-NC-SA 2.0

Nie żyje Diego Maradona. Żałoba w Argentynie, za zmarłego modli się papież

Papież Franciszek modli się za swego zmarłego rodaka Diego Armando Maradonę. Rzecznik Watykanu Matteo Bruni powiedział dziennikarzom, że Ojciec Święty został poinformowany o śmierci Argentyńczyka-legendy futbolu.
źródło: episkopat.pl

Nowy biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej

Papież Franciszek mianował nowego biskupa diecezji warszawsko-praskiej. Został nim ks. Jacek Grzybowski.

Papież o aborcji: To przede wszystkim problem etyki ludzkiej

Aborcja nie jest problemem najpierw religijnym, ale jest to sprawa przede wszystkim etyki ludzkiej – napisał Franciszek w krótkim odręcznym liście do grupy kobiet argentyńskich z dzielnic Rodrigo Bueno i José León Suárez na przedmieściach Buenos Aires.