Wiadomości

Statek-szpital im. Papieża Franciszka ratuje w Brazylii chorych na COVID-19

Brazylia mobilizuje wszystkie siły do walki z pandemią koronawirusa, która każdego dnia kosztuje w tym kraju życie ok. tysiąca osób. W tej walce pomaga statek-szpital im. Papieża Franciszka pływający od roku po Amazonce i jej dorzeczach. Jednostka niesie wsparcie medyczne dla około 700 tys. mieszkańców tego ubogiego regionu.

Zbliża się Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin w Warszawie

Od 31 lipca do 2 sierpnia w Warszawie będzie trwał Plenerowy VIII Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin. W tym roku odbędzie się on pod hasłem "Warszawskie Powstanie wśród nas pozostanie".

Niebiańskie wsparcie w szpitalu zakaźnym

Do zespołu pielęgniarek Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie dołączyła nowa koleżanka. Ma spore doświadczenie zawodowe, jest autorką podręczników dla przyszłych pielęgniarek i świetną nauczycielką zawodu. Od reszty zespołu odróżnia ją fakt... że Kościół czci ją jako błogosławioną.

Zmarł ks. Bronisław Piasecki, kapelan Prymasa Wyszyńskiego

Nie żyje ks. Bronisław Piasecki, kapelan i osobisty sekretarz kard. Stefana Wyszyńskiego. Miał 79 lat.

20. rocznica śmierci Jana Karskiego

13 lipca minęła 20. rocznica śmierci Jana Karskiego, emisariusza władz polskich na uchodźstwie. Msze w jego intencji odprawili w Łodzi abp Grzegorz Ryś i w Warszawie bp Rafał Markowski.

Pielgrzymi docierają na Jasną Górę mimo epidemii

Mniej grup, wielu pielgrzymów indywidualnych – tak wygląda sytuacja na Jasnej Górze. Mimo trwającej pandemii wierni odwiedzają sanktuarium, choć jak przyznaje o. Michał Legan, jest ich w tym roku znacząco mniej niż w poprzednich latach.

Dziś obchodzimy Dzień Męża i Żony

Rycerze Kolumba w Polsce zapraszają do świętowania 13 lipca Dnia Męża i Żony. Obchodzony jest on w dniu ślubu świętych Zelii i Ludwika Martinów, rodziców św. Tereski od Dzieciątka Jezus.

Opowieści Biblijne w wersji online – dla dzieci i nie tylko

12 odcinków Opowieści Biblijnych z komentarzem opublikują na kanale YouTube Oratorium im. św. Jana Bosko przy Bazylice NSJ i Teatr Oratorium w Warszawie. Cykl katolickich audycji internetowych wystartował 12 lipca i potrwa do końca września.

To on zawiózł Wojtyłę na konklawe. Br. Marian świętuje 50-lecie życia zakonnego

W 1978 roku zawiózł Karola Wojtyła na konklawe, z którego wyszedł już Jan Paweł II. Br Marian Markiewicz, posługujący w Archikatedrze Warszawskiej, obchodzi jubileusz 50-lecia ślubów zakonnych. - Bracie Marianie, 50 lat temu, kiedy składałeś śluby, nigdy byś przecież sobie nie wymyślił takiego zakonnego życia - mówił bp Michał Janocha.

Prawie 700 tys. na pomoc. Archidiecezja katowicka wspiera dotkniętych skutkami nawałnic

W zbiórce na rzecz poszkodowanych w ulewach z Podkarpacia przeprowadzonej przed kościołami archidiecezji katowickiej w niedzielę 5 lipca zebrano 656 240 zł.