Wiadomości

"Największym skarbem jest rodzina". Pielgrzymka małżeństw na Jasną Górę

O tym, że gniazdo rodzinne to najważniejsza ze wspólnot i że każda inna – parafia, szkoła, zakład pracy, samorząd czy państwo – winna pełnić wobec niej rolę służebną, mówił na Jasnej Górze bp Romuald Kamiński. Biskup warszawsko-praski przewodniczył w niedzielę Mszy św. w ramach 36. pielgrzymki małżeństw i rodzin.

Franciszek: Nie ma świętości bez wyrzeczenia i bez walki duchowej

"Nie ma świętości bez wyrzeczenia i bez walki duchowej. Rozwój duchowy obejmuje ascezę i umartwienie, które stopniowo prowadzą do życia w pokoju i radości Błogosławieństw" - powiedział Ojciec Święty podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański w Watykanie.

Dziś Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy

Od 27 do 4 października trwać będzie Tydzień Modlitw za Uchodźców organizowany przez Wspólnotę Sant’Egidio i objęty patronatem Rady KEP ds. Migracji Turystyki i Pielgrzymek.

Katoliczka i mama siedmiorga dzieci. Amy Barrett kandydatką do Sądu Najwyższego

Decyzja ogłoszona przez Prezydenta USA potwierdziła spekulacje mediów, które od jakiegoś czasu wymieniały Amy Conney Barrett, jako prawdopodobną kandydatkę do Sądu Najwyższego. Kobieta jest profesorem Uniwersytetu Notre Dame, mamą siedmiorga dzieci oraz przeciwniczką aborcji.

W Włoszech beatyfikowano Marię Ludwikę od Najświętszego Sakramentu

W Neapolu beatyfikowano Marię Ludwikę Paskualinę od Najświętszego Sakramentu, założycielkę zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Adoratorek Krzyża Świętego. Uroczystościom w imieniu Papieża przewodniczył arcybiskup Neapolu, kard. Crescenzio Sepe.

Papież na 100-lecie michalitów: „Któż jak Bóg”

Edukacja i chrześcijańskie wychowanie to największy dar, jaki można dziś przekazać zaniedbanym dzieciom i młodzieży. Przypomina o tym Papież w liście na rozpoczęcie jubileuszu michalitów. W przyszłym roku przypada setna rocznica oficjalnego zatwierdzenia zgromadzenia założonego przez bł. Bronisława Markiewicza.

Siostra zakonna na liście 100 najbardziej wpływowych osób magazynu "Time"

Katolicka siostra zakonna Norma Pimentel znalazła się na liście stu najbardziej wpływowych osób 2020 roku według amerykańskiego magazynu "Time". To wyraz uznania za jej zaangażowanie na rzecz uchodźców.

Fatima: limit wiernych na uroczystościach 13 października

Rektorat sanktuarium w Fatimie zamierza wprowadzić limity w liczbie wiernych, którzy zostaną wpuszczeni na teren miejsca kultu maryjnego podczas uroczystości 13 października - wynika z deklaracji Gracy Freitas z ministerstwa zdrowia Portugalii.

W archidiecezji katowickiej bez tradycyjnych wizyt kolędowych

- W tym roku nie będzie tradycyjnych wizyt kolędowych w domach wiernych archidiecezji katowickiej - poinformował Wydział Duszpasterski katowickiej Kurii Metropolitalnej. Powodem jest aktualna sytuacja epidemiczna. W zamian w okresie Bożego Narodzenia odprawiane będą msze święte w intencji parafian z poszczególnych ulic.

We Włoszech ukazała się książka krytykująca pontyfikat Franciszka

Nakładem włoskiego wydawnictwa Solferino ukazała się 24 września książka „L'Enigma Bergoglio. La parabola di un papato” (Zagadkowy Bergoglio. Przypowieść o pewnym papiestwie). Jej autor Massimo Franco na 332 stronach spróbował dokonać krytycznej oceny dotychczasowego pontyfikatu Franciszka, starając się, aby nie było to wyłącznie wytykanie mu błędów, ale także wskazywanie na jego osiągnięcia.